آخرین مطالب

معرفی

چنانکه پیش از این اشاره گردید ، شکل گیری شرکت در سال ۱۳۷۱ ، بر اساس اقدامات مرتبط با پروژه های ساختمانی و عمرانی بوده که تاکنون نیز ادامه یافته است و فعالیتهای فنی و عمران شرکت در قالب ارائه انواع خدمات فنی و مهندسی و مشتمل بر موارد ذیل دسته بندی می گردد .

الف : فعالیتهای عام المنفعه .

ب : فعالیتهای پیمانکاری .

ج : فعالیتهای مشاوره ای و مشاوره ای–پیمانکاری .

د : فعالیتهای مشارکتی و سرمایه گذاری .

ه : فعالیتهای آماده سازی اراضی .

الف : فعالیت های عام المنفعه :

بخشی اعظمی از فعالیت های شرکت از بدو تاسیس ، به احداث پروژه های عام المنفعه اختصاص یافته است . پروژه هایی که فارغ از مباحث و اهداف انتفاعی ، صرفا ارائه خدمت به آحاد مردم اعم از مجاورین ، مسافرین و زائرین حضرت علی ابن موسی الرضا ( ع) را مد نظر داشته است .

انواع پروژه ها با کاربریهای آموزشی ، خدماتی ، مذهبی و فرهنگی ، با مجموع زیربنای بیش از ۰۰۰/۱۳۰ متر مربع که در مناطق محروم و کم برخوردار ، (و یا در برهه ای از زمان در نقاط زلزله زده جنوب خراسان) احداث گردید ، بخشی از خدمات عمرانی عام المنفعه شرکت در سنوات گذشته تاکنون بوده است .

از جمله پروژه های شاخص شرکت در این دسته بندی می توان به طراحی و احداث ۲۲ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ، احداث پروژه‌های آموزشی (آموزشی و خوابگاهی مناطق زلزله زده جنوب خراسان) ، طراحی و ساخت مدارس و خوابگاه ها و کتابخانه ها و سالن های ورزشی ، مساجد و نمازخانه های روستایی و … اشاره کرد .

ب: فعالیت های پیمانکاری :

اجرای انواع پروژه های ساختمانی ، با مجموع زیربنای بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع و احداث پروژه های راهسازی به مساحت بیش از …. متر مربع ، بخشی دیگری از فعالیت های عمرانی شرکت می باشد که در قالب قرارداد های پیمانکاری در شرکت انجام شده است .

انواع پروژه های فرهنگی ، ورزشی ، مسکونی و … از این دسته اند .

 ج: فعالیت های مشاوره ای و مشاوره ای-پیمانکاری

این بخش از فعالیت ها با تکیه بر نیروهای کارآمد ، متخصص و متعهد شرکت و در قالب ارائه خدمات مشاوره فنی و مهندسی و تخصصی ، در سنوات گذشته تاکنون دنبال شده است .

در این بین طراحی و احداث توامان پروژه ها توسط حوزه معاونت فنی و عمران شرکت ، که در قالب قرارداد های EPC قرار می گیرند ، بخش قابل توجهی از سبد خدمات شرکت را شامل می شود و پروژه های ارزشمندی در سطح ملی و منطقه ای و حتی بین المللی در سوابق شرکت طراحی و احداث گردیده است .

پروژه های ذیل تعدادی از مطرح ترین پروژه های شرکت در این بخش می باشد .

 • طراحی و نظارت بر مجموعه ورزشی استادیوم۲۵۰۰۰ نفری امام رضا (ع)
 • طراحی و اجرای سردر های رواق دارالحجه در حرم مطهر
 • طراحی و نظارت مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا (ع) شهر سبزوار و سرخس
 • مجتمع های تجاری و اقامتی فاز یک و دو جَم ( میدان عدالت مشهد )
 • کارگزاری بازارهای آستان قدس رضوی و بازپیرایی جداره داخلی بازار رضا (ع)
 • طراحی خوابگاه ورزشکاران موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی
 • طراحی مجتمع های آموزشی و مسجد امام رضا (ع) روستای زیاران شهر قزوین
 • طراحی و اجرای ساختمان اداری،سالن اجتماعات و ساختمان توسعه بقعه و …

در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) شهر طبس

 • طراحی و نظارت هتل میقات آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) شهر طبس و هتل های قصرالضیافه و قدس مشهد و ده ها پروژه دیگر .

د : فعالیتهای مشارکتی و سرمایه گذاری

این بخش از فعالیتهای شرکت با هدف سرمایه گذاری پایدار و ایجاد ارزش افزوده و با اتکا به توانمندی و تجارب کسب شده در جهت تامین درآمد و کسب سود منطقی در قالب مشارکت و بازرگانی انجام می گردد .

پروژه های مشروحه ذیل نمونه هایی از پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری شرکت می باشد .

– احداث کارخانه هبلکس رضوی –بیرجند

– احداث و واگذاری ۱۲۰ واحد مسکونی یلدا در بجنورد

– مجتمع فرهنگی رفاهی امام رضا(ع) –چپکرود

و بسیاری پروژه های دیگر .

ه : فعالیتهای مرتبط با زمین و آماده سازی اراضی :

ارزش آفرینی زمین و آماده سازی اراضی یکی دیگر از شاخه های فعالیتهای عمرانی می باشد و این شرکت آماده سازی بیش از ۶۰۰ هکتار اراضی را در کارنامه عملیاتی خود دارد .

مشارکت و آماده سازی ۴۵۰ هکتار از اراضی پادگان ۰۴ بیرجند ، طراحی وآماده سازی شهرک رضویه طبس ، طراحی وآماده سازی اراضی و موقوفات آستان در شهر های سرخس ، بیرجند ، فردوس و سایر شهرستانها ، مثالهایی از فعالیت شرکت در این حوزه است .

گریدهای شرکت عبارت اند از:

 • پایه ۱ راه و ترابری
 • پایه ۱ ساختمان و ابنیه
 • پایه ۳ تاسیسات و تجهیزات
 • پایه ۵ آب
 • پایه ۵ صنعت و معدن

خدمات فنی و مهندسی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.