آخرین مطالب

شرکت صنایع معادن و عمران رضوی:

«شرکت صنایع معادن و عمران رضوی» در آذر ماه ۱۴۰۱ حاصل از ادغام موسسه عمران و توسعه رضوی، شرکت بتن و ماشین قدس رضوی و شرکت معادن قدس رضوی تشکیل شد. این ادغام در راستای سیاست های کلان آستان قدس رضوی مبنی بر بازنگری چیدمان کلی واحدهای تحت پوشش و تعدد و تنوع آنها و همچنین راهبرد مشارکت مورد اجماع مدیران بنیاد بهره وری موقوفات قرار گرفت. موسسه عمران و توسعه رضوی در سال ۱۳۷۱ ، شرکت بتن و ماشین قدس رضوی در سال ۱۳۷۶ و شرکت معادن قدس رضوی در سال ۱۳۷۶ در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده بودند. فعالیت های شرکت صنایع معادن و عمران رضوی حاصل از تجمیع فعالیت های این سه مجموعه یعنی مشاوره و پیمانکاری در پروژه های عمرانی، اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن، تولید محصولات ساختمانی (که در حال حاضر هبلکس، بتن، قطعات بتنی و مصالح شنی می باشد) و بازرگانی محصولات تولیدی شرکت و سایر مصالح (شامل آهن آلات) و کارگزاری بهره برداری مجتمع های تجاری و اقامتی (که در حال حاضر ۱۷ بازار آستان قدس و مجموعه اقامتی قصرالضیافه) می باشد. این شرکت در راستای موضوع فعالیت های خود اقدام به سرمایه گذاری و مشارکت کرده و پروژه های تحقیق و توسعه تعریف می نماید.

لیست برخی پروژه های عمرانی مهم:

۱-استادیوم ورزشی امام رضا علیه السلام (مشهد)

۲- مجتمع های بین راهی امام رضا علیه السلام (۲۳ مجتمع)

۳-مجتمع تجاری اطلس (مشهد)

۴-هتل قدس (مشهد)

۵-ایستگاه راه آهن سبزوار

۶-احداث مسیر کوشش تا خلج

۷-مدرس امام خمینی (ره) قم

۸- بهره برداری از معادن سنگ ساختمانی و فرآوری آن در کارخانجات وابسته

شرکت بتن ماشین قدس رضوی :

با اتخاذ تصمیمات مدیریتی کلان در مجموعه آستان قدس رضوی، جمعی از کارکنان به همراه تعدادی از ماشین آلات ساختمانی از تاریخ۰۱/۰۱/۱۳۷۳ از سازمان عمران و توسعه حریم حرم رضوی(ع) منفک و با هدف مشارکت در طرح توسعه حریم حرم حضرت امام رضا (ع) و تمرکز در تولید بتن ، مصالح بتنی و قطعات پیش ساخته و همچنین تجمیع ماشین آلات ترابری و راه سازی و فعالیتهای عمرانی در داخل و خارج از کشور در سال ۱۳۷۶ تأسیس و تحت شماره ۱۲۰۶۹ در اداره ثبت شرکتها بنام شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی در مشهد مقدس به ثبت رسید .

این شرکت پس از اجرای پروژه های عظیم عمرانی در حرم مطهر امام رضا (ع) در دومین کلان شهر مذهبی جهان با کوله باری از تجارب ارزنده علمی ، اجرایی ، تخصصی و کسب رتبه بندی کشوری پایه یک در رشته ابنیه و ساختمان ، و پایه یک در راه و ترابری ، پایه سه در تأسیسات و تجهیزات ؛ ضمن حفظ وظیفه تشکیلاتی ، پا به عرصه اجرای پروژه های عمرانی شهری و انبوه سازی مسکن گذاشته و با بالفعل درآوردن توانمندیهای بالقوه در قالب شرکتی توانمند به نمایندگی از آستان قدس رضوی ، سرفصل دیگری از رسالت خدمتگذاری به مجاورین و زائرین صاحب عظیم الشأن تشکیلات آستان قدس رضوی را گشود.

شرکت معادن قدس رضوی:

«شرکت معادن قدس رضوی»( سهامی خاص) در تاریخ ۲۸/۵/۱۳۷۶ به منظور اکتشاف، تجهیز و بهره برداری ازمعادن وایجاد صنایع وابسته درداخل وخارج از کشور تاسیس و به ثبت رسید که بعد از تاسیس این شرکت، «شرکت تعاونی و معدنی»  منحل و تمام دارائیها وفعالیت شرکت مذکور به «شرکت معادن قدس رضوی» واگذار گردید.

 ضمناً شرکت گرانیت قدس رضوی (سهامی خاص) نیزیکی دیگرازشرکتهای زیر مجموعه آستان قدس رضوی بوده که در تاریخ ۲۱/۱/۱۳۶۹ تاسیس و در مورخه ۲۵/۱۲/۱۳۸۱، فعالیتهای شرکت گرانیت قدس رضوی متوقف و منحل و عملا” در شرکت معادن قدس رضوی ادغام گردید. در تاریخ۲۰/۸/۱۳۹۷ دستور توقف فعالیت شرکت معادن قدس رضوی صادر و از تاریخ فوق تا اوایل سال ۱۳۹۹ اکثر پرسنل تعدیل و مراحل جمع شدن شرکت در دستور کار قرار می‌گیرد. بعد از تغییر ساختار آستان قدس رضوی و تغییر سیاست‌های مدیران ارشد دستور فعالیت شرکت مجددا صادر و تا اوایل سال ۱۴۰۱ ادامه یافت.    

موسسه عمران و توسعه رضوی:

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به منظور برچیدن زاغه ها در سطح شهر « طرح جابجایی و اسکان» شروع به کار که با نگرش به عملکرد مثبت و بازده مفید به « طرح عمران و مسکن قدس رضوی طبس» گسترش و پس از دو سال با نام «موسسه خدمات عمران و توسعه جنوب خراسان» در ۲۱ دی ماه ۱۳۷۰ تاسیس و در ۱۹ خرداد ماه ۱۳۷۱ به شماره ۳۳۹ به ثبت رسید که با توجه به گستردگی فعالیت در استانهای خراسان و کشور در سال ۱۳۸۴ به «موسسه خدمات و توسعه خراسان بزرگ» و در نهایت « موسسه عمران و توسعه رضوی» تغییر نام پیدا کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.